BPA z plastiku, detergenty i inne toksyny - oto, jak ich unikać | dr Angelika Kargulewicz

Описание к видео BPA z plastiku, detergenty i inne toksyny - oto, jak ich unikać | dr Angelika Kargulewicz

Choroby takie jak otyłość i nadwaga, choroby tarczycy, cukrzyca typu 2, uszkodzony układ hormonalny, zespół policystycznych jajników (PCOS) mogą być skutkiem narażenia na substancje toksyczne, trucizny w jedzeniu, mykotoksyny, pleśnie i grzyby, przypalone jedzenie. Na przykład bisfenol w plastikowych butelkach (Bisfenol A, BPA) może się kumulować w organizmie i wpływać szkodliwie na zdrowie. Jego źródłem są plastikowe butelki (na przykład woda z plastikowych butelek), ale także jedzenie w puszkach (konserwy w puszkach) czy ryż w woreczku. Jeśli więc ciekawi Cię temat, jakim są trucizny w jedzeniu i nie tylko i chcesz wiedzieć, jak dbać o zdrowie, to ten film jest dla Ciebie. Pozdrawiam, dr Angelika Kargulewicz.

⏱️ ROZDZIAŁY FILMU:
0:00 | Toksyny w pożywieniu i jak ich unikać
0:33 | 1. Bisfenol A (BPA) z plastiku: jak go unikać?
5:48 | 2. Pozostałości detergentów po myciu naczyń
7:21 | 3. Gąbki do mycia naczyń: siedlisko szkodliwych mikroorganizmów
8:30 | 4. Mykotoksyny, pleśnie: gdzie się znajdują i jak ich unikać?
9:56 | 5. Przypalone jedzenie: źródło toksycznych związków
11:02 | 6. Niektóre ryby: źródło szkodliwych wosków opornych
12:42 | Wnioski, których warto wysłuchać

📷 MÓJ INSTAGRAM:
  / dr_angelika_kargulewicz  

🎓 KRÓTKO O MNIE:
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wykładowca uniwersytecki nauk o żywieniu. Autorka prac poglądowych i oryginalnych z zakresu dietetyki i żywienia człowieka publikowanych w periodykach polskich i zagranicznych, w tym: „Experimental & Clinical Cardiology”, „European Review for Medical and Pharmacological Sciences”, „Annals of Agricultural and Environmental Medicine”, „Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry” (BMJ), „Przegląd Gastroenterologiczny”, „Archives of Medical Science”, „Polish Journal of Nutrition”, „Gastroenterologia Polska”, „Geriatria”, „Pielęgniarstwo Polskie”, „Forum Zaburzeń Metabolicznych”, „Nowiny Lekarskie”.

Tutaj można/było mnie spotkać: Poradnia Termedica, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Uniwersytet SWPS (kierunek Psychodietetyka) w Poznaniu, Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu, Stowarzyszenie Ludzi III Wieku Świerczewski Krąg oraz Wolontariat Wielkopolski.

Na co dzień prowadzę poradnictwo żywieniowe i edukację w zakresie optymalnego sposobu żywienia. Jestem redaktorką prowadzącą w redakcji czasopisma o zdrowym odżywianiu: „Food Forum”, autorką publikacji naukowych z zakresu dietetyki klinicznej i artykułów popularnonaukowych.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке