Életem értelme 6. - Pálferi (2014.03.18.)

Описание к видео Életem értelme 6. - Pálferi (2014.03.18.)

Ismétlés: ... a gondolkodás fajtái... hogyan gondolkodhatunk az élet értelméről.. az élet értelmetlenségének gyakori oka: a belső hangok káosza.

Belső hangok egymással való kommunikációjának segítése. Gyerekkortól elnyomott belső hangok szóhoz engedése. Példa: „Nem megfelelő a belső ima életem”. Nem tud mit kezdeni azzal a kérdéssel, hogy „Mihez van kedved?”. Tipikusan valamilyen szégyenen keresztül kell előhoznunk az eddig eltakart értékeket. Három gyermekes édesanya története, aki szégyelli kimondani, hogy alkotott, teremtett valamit. Értékkonfliktus, egymással versengő belső hangok a gyermeknevelésben. Anyai és apai szeretet. 50 éves asszony története, aki haldokló apjától sok vívódás után meg meri kérdezni, hogy büszke-e rá valamiért. A belső hangok vitája, bizalom a belső hangunkban. Egymást megalapozó, kiegészítő értékek. A rendező belső hang szerepe. A belső konfliktus, a versengő belső hangok bemutatása a szeretettel teli szülőkről való leválás nehézsége példáján keresztül – „Anyádéknak ne adjunk kulcsot a lakásunkhoz”. A szülők adaptációja az új helyzethez. A rugalmasság fontossága párkapcsolatokban. Régi, fontos értékeink felülmúlása.

Külön fontos lépés lehet, hogy miután teret engedtünk egy új belső hangnak, értéknek, utána hogyan jelenítjük azt meg, hogyan kommunikáljuk a környezetünk felé. Probléma: gyakran nem látjuk magunkat reálisan a megjelenítéskor, nem tudatos dolgok jönnek elő kommunikációban. Példa: „megmondom a főnökömnek, hogy ezt a plusz munkát már nem vállalom el”. A környezetünkből jövő visszajelzések ilyenkor értékesek. Párkapcsolatokban nehezíti a helyzetet, hogy sokszor a párunk se látja reálisan a helyzetet.

C. G. Jung: sokszor a belső értékkonfliktust az emberek úgy oldják meg, hogy

VAGY 1. az egyik jó a másik rossz, és a rosszról lemondanak. Ezt lehet, de akkor a „rosszat” el kell temetni és siratni. DE ez általában nem segíti a fejlődést, és gyakran az elföldelt érték önálló életet él, visszaszivárog, feltámad. Pl. a környezetemtől várom el, hogy ezt az igényemet kielégítse.

VAGY 2. mind a két értéket itt és most akarja.. ettől nő a zűrzavar, és gátlások alakulnak ki mind a két irányban.

VAGY 3. egyszer egyik, másszor másik érték szerint élünk. Pl. serdülőkori részidentitásokból kialakuló önidentitás – más értékek szerint viselkedik a szüleivel, mint az iskolában a barátaival

Megoldás: képes vagyok mindkét értékről lemondani, mindkét értéktől megtanulok egy kis távolságot tartani. „A dadogó fiatalember esete a bírságoló közlekedési rendőrrel” példa. A rendező belső hang jelentősége.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке