Tego Twoja cera nie lubi 😟 /Dziennik Urody#32/

Описание к видео Tego Twoja cera nie lubi 😟 /Dziennik Urody#32/

DZIENNIK URODY#32
Tego Twoja cera nie lubi 😟

Skóra jest bardzo wrażliwym organem na działanie czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych i szybko wysyła sygnały, gdy coś jej szkodzi. Oto co zakłóca prawidłowe funkcjonowanie skórze i co jak najszybciej należy zmienić w codziennych nawykach:

1. Spanie w makijażu – to absolutnie niezaprzeczalne barbarzyństwo dla skóry. Pozostawiając niezmyty makijaż nie dajesz szansy skórze się zregenerować i oddychać. Wszystkie funkcje skóry zostają zakłócone.

2. Codzienne stosowanie peelingu i żelów z mikrogranulkami. W ten sposób pozbawiasz skórę płaszcza ochronnego i pobudza pracę gruczołów łojowych oraz prowadzi do rozprzestrzeniania się krostek, jeśli takowe występują.

3. Stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków, w tym tonik z alkoholem. Alkohol zaburza pracę gruczołów, pozbawia skórę płaszcza ochronnego, prowadzi do odwodnienia, podrażnienia skóry oraz rozszerza naczynia krwionośne, zaś duża ilość kosmetyków antybakteryjnych, matujących czy złuszczających prowadzi to do wysuszenia, a nawet skrajnego odwodnienia i związanych z tym zaburzeń (łuszczenie, pieczenie, nadwrażliwość).

4. Nieodpowiednie oczyszczanie cery. Szkodliwe jest zarówno niedokładne oczyszczenie skóry jak i zbyt intensywne. Pierwsze prowadzi do zalegania zanieczyszczeń i zablokowania ujść mieszków włosowych, a drugie do wyraźnego podrażnienia i przesuszenia.

5. Kąpiele słoneczne. Nie istnieje bezpieczne opalanie. Nawet przy zastosowaniu filtrów przeciwsłonecznych , leżenie w bezruchu w celu wywołania brązowej opalenizny powoduje: niszczenie włókien kolagenu i elastyny, zmniejszenie nawilżenia, rozszerzenie naczyń (rumień), pogrubienie warstwy rogowej, a przez to spowolnienie przemiany komórkowej. To wszystko wpływa na przyspieszenie starzenia się skóry.

6. Pozostawianie wilgotnej skóry po zastosowaniu toniku lub po wyjściu z wody. Zalegające krople wody czy toniku działają jak soczewki i powodują szybszą ucieczkę wody z naskórka, a w rezultacie przesuszenie.

7. Stosowanie jednostronnej pielęgnacji nastawionej np. tylko na matowienie lub odwrotnie tylko na natłuszczenie. W pierwszym przypadku dochodzi do nadmiernego błyszczenia na skutek zaburzenia pracy gruczołów łojowych, zaś w drugim do zablokowania ujść mieszków włosowych i powstawanie zaskórników. Skóra w pielęgnacji tak jak organizm w odżywianiu potrzebuje różnorodności.

8. Jedzenie po 21ej. Po tej godzinie układ pokarmowy jest nastawiony na odpoczynek. Jedzenie późno wieczorem zmusza narządy trawienne do intensywnej pracy, w momencie gdy chcą odpocząć. To prowadzi do ryzyka pojawienia się już nazajutrz krostek lub grudek, gdyż wątroba nie jest w stanie odpowiednio przetworzyć pokarmów. W rezultacie substancje toksyczne dostają się do krwioobiegu i są wydalane poprzez skórę.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке