ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ (Ч. 2) ЗАКОН УКРАЇНИ № 2455

Описание к видео ВИКОНАВЧЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ (Ч. 2) ЗАКОН УКРАЇНИ № 2455

Закона України від 27.07.2022 № 2455 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2...


На черзі аналіз Закона України від 27.07.2022 № 2455, який набув чинності 25.08.2022. Основні зміни:

Перше. До припинення, скасування воєнного стану зупинено строк розгляду ДК подань про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності. Справа тому, що ДК повинна розглядає питання про притягнення до відповідальності приватних виконавця протягом 2 місяців. Після початку війни засідання ДК не проводилися. Щоб не “прощати” виконавців вирішили зупинити цей строк.

Друге. В період воєнного стану впроваджується пришвидшений порядок зупинення діяльності приватних виконавців строком на 1 місяць. Якщо Керівник департаменту ДВС бачить порушення, вин видає наказ про зупинення, цей наказ подогнуться 5-ма з 9-ти членами ДК.

Третє. Під час війни зупинено виконання виконавчих написів. Багато хто зрадіє цій новині. Єдине що, не зовсім зрозуміло що робити в ситуації, якщо провадження зупинено, а гроші продовжують приходити… Більшість виконавців схиляється до того, що вони повинні зберігатись на рахунку виконавця. Чи погоджуєтесь ви з цим? Напишіть в коментарях до цього відео.

Четверте. В період воєнного стану Керівнику ДВС дали можливість скасовувати постанови приватних виконавців, якщо там є порушення. З одного боку це добре, оскільки під час війни не всі виконавці працюють і треба виправляти їх помилки якимось чином. Але чи готовий наш керівник ДВС до ролі судді, ой сумніваюсь. Щиро подвигаюсь, що я помиляюсь. Найближчим часом ми це перевіримо.

П’яте. Під час війни приватним виконавцям дозволено скасовувати власні постанови, якщо вони бачать в цьому потребу. Це та зміна, яка дійсна була необхідна. Часто бувають ситуації, коли виконавці бачать, то постанову треба скасувати, але людині доводиться йти в суд і витрачати купу часу. Ось нарешті проблему вирішено.


Це не не всі змінами. Приватним виконавцям ще відстрочили підвищення кваліфікації, відмінили планові та позапланові перевірки. З такою процедурою зупинення в цьому реально немає потреби. Боржникам, якім було заборонено користуватися зброєю дозволили нею користуватися. Щодо підприємство оборонного комплексу заборонили відкривати виконавче провадження. Це все зрозуміло, розповідати докладніше немає необхідності.

Підсумок. Приватним виконавцям даним законом закрутили гайки серйозно. В умовах війни це мабуть пояснити можна. Чи може Міністерство юстиції України справедливо і раціонально використовувати свої нові повноваження ми вже скоро побачимо.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке