To się opłaca - Prowadzenie produkcji żywności na małą skalę

Описание к видео To się opłaca - Prowadzenie produkcji żywności na małą skalę

Wielu rolników i mieszkańców wsi przetwarza produkty z własnego gospodarstwa i sprzedaje je w przydomowych sklepikach, na bazarach czy targowiskach. Jest to dla nich możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, a dla konsumentów szansa spróbowania żywności bez konserwantów i sztucznych dodatków.
Na stworzenie małej, własnej przetwórni rolnicy mogą liczyć na wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020. Obecnie w Polsce produkcja żywności w gospodarstwach rolnych i jej wprowadzanie na rynek na małą skalę, może się odbywać w formie sprzedaży bezpośredniej, rolniczego handlu detalicznego, działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej oraz rzeźni rolniczej.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski spełnił oczekiwania rolników, którzy od lat czekali na zmianę przepisów m.in. w zakresie przeprowadzenia uboju zwierząt gospodarskich w gospodarstwie rolnika – mówi Główny Lekarz Weterynarii – Bogdan Konopka. Sprzedaż bezpośrednia, produktów wyprodukowanych przez rolnika może odbywać się podczas wystaw, festynów, targów lub kiermaszy, organizowanych w celu promocji tych produktów. Rolnik może sprzedać swój produkt bez pośrednictwa, daje to możliwość utrzymania się gospodarstw rodzinnych, które tworzą produkt zdrowy i nisko przetworzony – podkreśla Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii – Mirosław Weltz.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке