Ryzyka projektów Mental Health First Aid – jak to robić dobrze?

Описание к видео Ryzyka projektów Mental Health First Aid – jak to robić dobrze?

Mental / Psychological First Aiders. Organizacje coraz częściej decydują się na szkolenie pracowników z pierwszej pomocy psychologicznej. Programy te były tworzone w określonym kontekście kulturowym i nie zawsze wdrażanie kalki z innego kraju sprawdzi się u nas. O zagrożeniach i o tym, jak to robić sensownie.

Stres, presja, wypalenie zawodowe - to tylko niektóre z wyzwań, z którymi borykają się ludzie w miejscu pracy. W takich sytuacjach kluczowa może okazać się umiejętność udzielania pierwszej pomocy psychologicznej. Pierwsza pomoc psychologiczna (PPP) to zestaw prostych, ale skutecznych działań, które każdy może podjąć, aby pomóc osobie w kryzysie psychicznym. Chodzi o zapewnienie wsparcia emocjonalnego, stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy i ukierunkowanie na dalszą pomoc specjalistyczną.

Wdrażanie programów pierwszej pomocy psychologicznej w organizacjach niesie ze sobą wiele korzyści. Wczesna interwencja może zapobiec pogorszeniu się stanu osoby i ułatwić powrót do zdrowia. Sama dyskusja o wsparciu koleżeńskim buduje kulturę wsparcia i akceptacji w miejscu pracy. Ale programy takie są związane z ryzykami, kto się do nich zgłasza, jaki jest opis roli first aidersów, czy mają superwizje, do kogo naprawdę zwracają się pracownicy z problemami?

Webinar poprowadziła Małgorzata Wypych - prezeska Mental Health Center, psycholog, specjalista w zakresie interwencji psychologicznej i zarządzania stresem w incydentach o charakterze krytycznym.

Webinar został przeprowadzony 20 maja 2024 w ramach "Majówki ze zdrowiem psychicznym" organizowanej przez Mental Health Center i Mental Health Helpline.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке