Zdrowie psychiczne, jak o nie dbać

Описание к видео Zdrowie psychiczne, jak o nie dbać

Każdego dnia stykamy się z radami, jak budować swój dobrostan psychiczny. Staramy się do nich stosować, ale często zapominamy, że każdy z nas znając siebie, swoje potrzeby i pragnienia, może stworzyć swój indywidualny plan dbania o swoje zdrowie psychiczne.

Przygotowaliśmy dla Ciebie materiał, w którym przedstawiamy sposoby na to, jak być dla siebie dobrym, traktować siebie w sposób wyjątkowy, akceptując swoje potrzeby i pragnienia.

W filmie usłyszysz wypowiedzi specjalistów, którzy na co dzień pracują z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych. Materiał ten został stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, subskrybuj nasz kanał i odwiedź naszą stronę: https://razem-fundacja.org/

Dorota Wojciechowska - Jestem certyfikowaną psychoterapeutką systemową. Certyfikat uzyskałam po pełnym, czteroletnim szkoleniu i procesie certyfikacji w ramach atestowanego przez przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne kursu podstawowego i kursu zaawansowanego Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej w Poznaniu. Jestem absolwentką studiów podyplomowych z Psychodietetyki (SWPS) oraz dyplomowaną psychodietetyczką. Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na wydziale psychologii klinicznej (SWPS) z modułem specjalizacyjnym terapii poznawczo-behawioralnej.
Odbyłam szereg szkoleń i staży z zakresu psychoterapii, między innymi: specjalizacyjny pięciomiesięczny staż psychoterapeutyczny w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Oddziale Całodobowym Kliniki Leczenia Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Zaburzeń Odżywiania w Warszawie w zakresie pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania i zaburzeniami osobowości, praktyki kliniczne w II Klinice Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach współpracy z Ośrodkiem Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie pracowałam z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych w kontekście promocji zdrowia, wpływu żywienia na psychikę, zaburzeń odżywiania, zmiany nieprawidłowych nawyków żywieniowych a także funkcjonowania rodziny w ujęciu systemowym.

Przemysław Stańczyk - Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Doskonalę swój warsztat w szkole psychoterapii systemowo-psychodynamicznej w podejściu zintegrowanym, akredytowanym przez Polskie Towarzystw Psychiatryczne. Kurs jest prowadzony przez Krakowską Fundację KONTEKST Na Rzecz Psychoterapii i Terapii Rodzin pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. Barbary Józefik.
Dużą część pracy terapeutycznej poświęcam na pracę z parami, rodzinami oraz dziećmi. Doświadczenie w tym zakresie zdobyłem pracując między innymi w warszawskich domach dziecka, gdzie zajmowałem się analizowaniem struktury i problemów rodzinnych oraz stałym wsparciem psychologicznym dzieci i młodzieży.

Tomasz Rejent - Jestem psychoterapeutą/psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w kontakcie terapeutycznym. Ukończyłem całościowe szkolenie u prof. Jerzego Mellibrudy w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w ramach Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W 2016 roku ukończyłem Studium Psychoterapii Par w IPZ. W 2021 roku ukończyłem studia na Uniwersytecie Medyczny w Poznaniu, na kierunku Geriatria i Gerantologia z elementami Opieki Paliatywnej u prof. dr hab. Katarzyna Wieczorowska-Tobis. Aktualnie warsztat swojej pracy doskonalę w obszarze zwiększania odporności psychicznej i pracy z traumą w The Community Stress Prevention Center Kiryat Shmona Izrael u prof. Mooli Lahad. Studia ukończyłem ze specjalnością psychoterapia i terapia seksualna pod kierunkiem prof. dr hab. Z. Lwa-Starowicza. Obecnie warsztat pracy doskonalę w Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM oraz w Centrum Pomocy Psychologicznej NOWE HORYZONY.
Doświadczenie zawodowe zdobyłem między innymi dzięki współpracy ze Stowarzyszeniu Qźnia w zakresie wsparcia psychologicznego dla osób doświadczających przemocy i alkoholizmu w rodzinie, w Hospicjum Św. Jerzego, gdzie udzielałem wsparcia psychologicznego pacjentom oraz rodzinom w trakcie choroby i po śmierci pacjenta. Ważnym doświadczeniem w mojej praktyce była praca w Młodzieżowym Ośrodku Terapii Uzależnień, Stowarzyszeniu Nowy Świat, gdzie pracowałem z osobami uzależnionymi, młodzieżą z rodzin alkoholowych, seniorami, osobami żyjącym z HIV.

Film powstał w ramach projektu "Razem po zdrowie", który jest dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

#zdrowiepsychiczne #psychologia #psychohigiena #psychologia #zdrowiepsychiczne #szczęście #dobrostan #zdrowie #dzienzdrowiapsychicznego

Комментарии

Информация по комментариям в разработке