OMAD ❤️ Jeden posiłek dziennie ❤️ Czy to bezpieczne i dobre dla Ciebie?

Описание к видео OMAD ❤️ Jeden posiłek dziennie ❤️ Czy to bezpieczne i dobre dla Ciebie?

OMAD, czyli one meal a day to restrykcyjna dieta, w czasie które wolno spożywać tylko jeden posiłek w trakcie doby. Dla kogo jest ta dieta a kto powinien jej unikać? Przeczytaj poniżej. #omad #dietaomad #jedenposiłekdziennie

❤️ Subskrybuj nasz kanał, 🔔 włącz powiadomienia o nowych filmach:
👉 https://www.youtube.com/c/Medycyna360...

Rozdziały:
00:00 Wstęp
00:48 Dieta OMAD
02:02 Korzyści płynące z diety OMAD
02:46 Negatywne efekty diety OMAD
04:55 Przeciwwskazania do diety OMAD
05:32 Zakończenie

❤️ OMAD, czyli post przerywany
W Polsce od lat znana jest dieta nazywana postem przerywanym. W praktyce polega na tym, że posiłki, najczęściej dwa lub trzy, można spożywać w tzw. okienku żywieniowym. Przez resztę doby wolno jedynie pić napoje, które nie zawierają kalorii, a więc wodę, kawę i herbatę bez dodatków.

👉 Typowy post przerywany przeprowadza się w proporcjach 18:6 (18 godzin postu i 6 godzin na posiłki) lub 16:8. Wielu dietetyków poleca kobietom, przynajmniej na samym początku, stosowanie postu w schemacie 14:10, by nie rozregulować hormonów.

👉 W wypadku OMAD post przerywany odbywa się w czasie 23:1, ponieważ okienko żywieniowe trwa tylko godzinę i w tym czasie trzeba zjeść odpowiedni posiłek, by przez resztę doby nie potrzebować jedzenia.

❤️ Zasady na diecie OMAD
W diecie OMAD nie obowiązują żadne reguły poza tą, że wolno jeść jeden posiłek dziennie. W praktyce lepiej przygotować zbilansowany posiłek niż zjeść dużą porcję niezdrowych węglowodanów. Nie ma jednak żadnych wymagań co do tego, jakie produkty spożywać. Stosowanie postu i zjadanie niezdrowego posiłku w dłuższej perspektywie może jednak przynieść więcej szkód niż pożytku.

Nie ma znaczenia również godzina, o której spożywany jest posiłek. To akurat duża zaleta diety One meal a day, ponieważ każdy może dostosować okienko żywieniowe do swojej aktywności zawodowej, czy w ogóle preferencji dobowych.

❤️ Zalety postu przerywanego 23:1
Post przerywany będzie bardzo wygodny dla wszystkich zabieganych osób, ponieważ na przygotowywanie posiłków nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu. To również jedna z tańszych diet: posiłki nie muszą być ani urozmaicone ani wytworzone z produktów wysokiej jakości, czy z ekologicznych hodowli.

Efekty postu mogą być widoczne bardzo szybko. Już kilka dni diety sprawi, że waga zaczyna spadać. Najpierw organizm traci nagromadzoną wodę a później dodatkowe nadmiarowe kilogramy.

❤️ Wady postu przerywanego 23:1
Jest to jednak dieta niebezpieczna, bo bardzo radykalna. Restrykcyjne przestrzeganie postu mimo niepokojących sygnałów, które może wysyłać organizm, może doprowadzić do jego wycieńczenia i skończyć się wizytą w szpitalu.

Dieta OMAD nie będzie dobra dla osób uprawiających sport, ponieważ jeden posiłek nie będzie wystarczający, by pokryć ich zapotrzebowanie kaloryczne. Także osoby, które zawodowo pracują fizycznie, będą mieć kłopot z najedzeniem się podczas jednej godziny.

Jeden obfity posiłek może być także sporym obciążeniem dla organizmu i powodować wzdęcia, zaparcia, czy nienaturalne uczucie napełnienia. Poza tym, szczególnie na samym początku, osoby stosujące dietę OMAD mogą odczuwać spore rozdrażnienie i kłopoty z koncentracją w czasie, w którym nie mogą jeść a odczuwają głód.

Zobacz pozostałe filmy na temat diety:
❤️ Dieta FodMap    • Dieta Fodmap 🍅 dieta low Fodmap SIBO ...  
❤️ Dieta bezglutenowa    • Celiakia co Jeść 👉 Celiakia Objawy i ...  
❤️ Kwasy Omega 3    • Kwasy Omega 3 i ich właściwości. W cz...  
❤️ Dieta śródziemnomorska    • Dieta śródziemnomorska ❤️ [ Jak wpływ...  
❤️ Post przerywany    • Post przerywany ❤️ Intermittent fasti...  
❤️ Olej z czarnuszki    • Olej z czarnuszki. Na co pomaga? Kied...  
❤️ Dieta śródziemnomorska    • Dieta śródziemnomorska ❤️ [ Jak wpływ...  
❤️ Dieta ketogeniczna    • DIETA KETOGENICZNA 👉 Jak Zacząć z Die...  
❤️ Dieta DASH    • Dieta DASH ❤️ Jak wpływa na zdrowie? ...  
❤️ Nowa Piramida żywienia    • Piramida żywienia ❤️ 10 zasad zdroweg...  

❤️ Komu bezwzględnie nie wolno korzystać z diety OMAD?
Osoby, które cierpią na zaburzenia odżywiania lub w przeszłości miały problem z racjonalnym spożywaniem posiłków nie powinny stosować diety OMAD. To może pogłębić ich zaburzenia.

Diety nie powinny stosować również osoby nastoletnie, których organizm się rozwija i potrzebuje regularnych zbilansowanych posiłków. To samo dotyczy osób przewlekle chorych oraz kobiet w ciąży.

Każdy, kto planuje przejście na dietę OMAD powinien skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.

👨‍⚕️ Pamiętaj proszę, że informacje zawarte w filmie nie są poradą medyczną i nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej.

❤️ Bądźcie zdrowi ❤️

Комментарии

Информация по комментариям в разработке