KrowaTV: Jak obniżyć komórki somatyczne w mleku i zachować ich niski poziom?

Описание к видео KrowaTV: Jak obniżyć komórki somatyczne w mleku i zachować ich niski poziom?

Jednym z parametrów odzwierciedlających stan zdrowia krowy jest liczba komórek somatycznych. Na ich poziom w mleku wpływają czynniki: środowiskowe, chorobowe, jednak najczęściej podwyższony ich poziom wiąże się z żywieniem! Jak utrzymać ich niski poziom? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie w filmie.

0:41 Proces złuszczania komórek jest naturalny i odbywa się nie tylko w wymieniu, dlatego będą widoczne w mleku, jednak ich liczba nie powinna przekroczyć 400 tyś/ ml. Jeśli coś złego dzieje się w organizmie, zwiększona liczba komórek somatycznych daje o tym znać — to swoisty dzwonek alarmowy! Mogą go wywoływać problemy z racicami, kwasica czy ketoza, szczególnie te o przebiegu subklinicznym. Często nawracające zapalenia wymienia u tej samej sztuki mogą być spowodowane zakażeniem gronkowcem złocistym, bardzo trudnym do wyleczenia.

1:36 Również pora roku, a właściwie to temperatura otoczenie mają wpływ na liczbę komórek somatycznych. W przypadku bydła za najodpowiedniejszą uznaje się temperaturę 8-12 C. Do innych czynników środowiskowych możemy zaliczyć warunki bytowe oraz higiena udoju. Należy uważać na tzw. pustodój, zużyte gumy strzykowe oraz podciśnienie w aparatach udojowych. Negatywny wpływ mogą mieć również za krótkie stanowiska z niewystarczającą ilością ściółki. Ale siedliskiem szkodliwych bakterii są też racice nie poddane korekcji.

2:11 Olbrzymi wpływ na poziom komórek somatycznych ma jednak żywienie. Spleśniałe kiszonki, zawilgocone i porażone grzybem pasze treściwe są przyczyną ogólnego zatrucia organizmu. Najwięcej problemu sprawiają mykotoksyny, które wywołują silną reakcję zapalną.
Możemy wspierać zwierzęta prozdrowotnymi produktem Dr Krowa Somatic https://bit.ly/3pW266O. To specjalna kompozycja ziół i przypraw (jak np. tymianek, oregano, cynamon) połączone z żywymi kulturami drożdży i chelatami oraz mikroelementami. Dzięki temu ogranicza infekcje wymienia i pobudza regenerację jego tkanek.

2:59 Niska przyswajalność białka lub nadmiar białka żwaczowego, który odzwierciedla poziom mocznika w mleku – powyżej 270 mg/l, obniżają zdrowotność krów mlecznych. Nadmiar toksycznego amoniaku w żwaczu i wysoki poziom mocznika nie powoduje nie tylko uszkodzenia wątroby, ale także podniesienie poziomu komórek somatycznych.
Aby zapobiec takim problemom, zalecamy włączenie do dawki pokarmowej Amirap Standard https://bit.ly/3w07olE , który nie obciąża wątroby, wspiera jej regenerację i dostarcza wysokie ilości białka chronionego.

*******
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
******
Chcesz być na bieżąco? Kliknij “Subskrybuj”!

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku http://bit.ly/2sNpNjY
oraz stronę internetową http://bit.ly/2R39Fog

Комментарии

Информация по комментариям в разработке