5 фатальних помилок в озелененні

Описание к видео 5 фатальних помилок в озелененні

Яким повинен бути сучасний проект озеленення ? Як має виглядати Ваше подвіря ? Звичайно на ці питання нема універсальних відповідей, адже кожне подвіря є унікальним та індивідуальним та і можливості кожного господаря і в озелененні зокрема є різними, але все ж таки є ряд загальних помилок в озелененні, котрі в силу відсутності досвіду та знань, досить часто таки допускають. 1) Ніколи не варто замовляти ландшафтний проект у людини, або у організації, котрі не мають практичного досвіду в обслуговуванні територій. Чому це так? Дуже часто архітектори, або візуалізатори, створюють гарну, солодку картинку, котру обслуговувати та підтримувати в такому вигляді буде або дуже дорого, або взагалі не реально. Часто бачу рослини, висаджені прямо в газон без жодних обмежувачів та хоча б приствольних кругів спочатку будуть заважати щотижневій стрижці газону, потім в процесі цієї стрижки самі рослини будуть пошкоджуватись газонокосаркою, а газон під цими рослинами з часом може відмирати. Ще на картинках візуалізаторів часто зображують просто квітучий рай а не подвіря, але потрібно знати, що кожна рослина має свій період цвітіння і у випадку якщо ви посадите все на своє місце, адже є рослини, котрі полюбляють сонце, а є такі які полюбляють напівтінь , наприклад більшість гортензій, рододендрони, азалії. Треба розуміти, що квітнуть вони не постійно, а коли відквітнуть то на їх місці буде просто зелене листя а пізньою осінню, взимку та ранньою весною такі кущі перетворяться на суху не привабливу субстанцію. Тому той, хто проектує має чітко це знати та зобовязаний знайти золоту середину між побажаннями замовників, привабливою картинкою і зручністю догляду.
Помилка номер 2) це планувати собі газон без монтажу антикротової сітки. я напевно ніколи не втомлюсь повторювати, що газон є візитівкою будь якого подвіря, і від якості цього покриття залежатиме те, як буде сприйматись подвіря в цілому. адже ви можетевисадити дуже дорогі дерева, створити максимально привабливий ландшафт, а потім отримати ось такі сюрпризи від крота. Після цього потрібно все переробляти, в ситуації коли на старті можна було цього уникнути тим більше, що на етапі коли ви тільки стелите газон - ціна питання три копійки. Але коли вам треба виправляти ситуацію, піднімати весь газон, стелити сітку, потім знову повертати газон на місце, то це дуже і дуже фінансово боляче.
Помилка номер 3) Не прокладання системи автоматичного поливу. Всі ми чудово розуміємо, що без води не можливе існування всього живого. Не виключенням звісно є рослини та газон на вашому подвірї. І часто Вам здається, що ви любите поливати і будете це робити самі без проблем і вам не потрібна поливна система і т.д. але коли починаєте розуміти, що стаєте просто заручником того щоденного поливання, спочатку це буде подобатись. потім будете просто лінуватись, але через силу все - таки поливати а з часом весь початковий ентузіазм кудись просто зникне. тим більше, що зі шлангу дуже важко рівномірно полити всю площу газону і там , куди водичка потрапить в достатній кількості, травичка буде гарна, а куди не потрапить - ні. А однією із запорук гарного газону є щомісячне внесення добрив. ці добрива переважно гранульовані. але і гранули самі птрібно до повного розчинення залити водою і ті місця, куди не потрапить вода, відповідно гранули не розчиняться - і можуть випалити ваш газон. Потім знаєте що буде? Після цього у вас опустяться руки, зникне настрій і бажання взагалі щось робити зі своїм подвірям, а подвіря через кілька місяців перетвориться з гарної початкової картинки на суцільний жах. Так поливна система не дешеве задоволення, але я думаю краще один раз зробити правильно, ніж постійно щось переробляти.
Помилка 4) ЇЇ можливо взагалі доцільно було б поставити на перше місце. а звучить вона так - не приділяти належної уваги якості грунту. Щоб не допустити цієї фатальної помилки просто памятайте, що для газону потрібен шар родючого грунту товщиною 15 - 20 см. Все що буде нижче цього шару майже не має значення. Для рослин правда вимоги дещо інші.Більшість хвойних рослин, таких як ялини, сосни, і можжевельники, краще ростуть у добре дренованому ґрунті з високим вмістом органічних речовин. Зазвичай вони віддають перевагу кислому або нейтральному pH грунту. Глинисті та суглинисті ґрунти можуть бути недостатньо дренованими для хвойних рослин, тому їхнє використання може бути не найкращим варіантом. Моя вам порада, висаджуєте рослинку, викопайте отвір в грунті, обʼємом в тричі , або в четверо більший за обʼєм горщика з рослиною, підсипте туди грунтосуміш , котра призначена для посадки саме цих рослин і вже потім висаджуйте туди рослини.
Помилка номер 5 пов'язана правда не з процесом озеленення, а вже з тим, що буде далі. зараз я маю на увазі догляд за газоном та рослинами. І звучить вона так - не проведення регламентних робіт з догляду.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке