Довгі безсонні ночі призводять до серйозного фізичного та психічного виснаження. Якщо у вас періодично виникають проблеми зі сном, не варто одразу бігти в аптеку за снодійним.
Що з'їсти, щоб сон був повноцінним, а вранці можна було прокинутися бадьорим та сповненим енергії.
Банани
Банани містять калій та магній, які природним чином розслаблюють м'язи. Крім того, ці фрукти багаті на триптофан – речовину, що стимулює вироблення серотоніну та мелатоніну.
Банани слід їсти не пізніше, ніж за годину до сну.
Вишня або ВИШНЕВИЙ СІК
Вишня - одне з небагатьох природних джерел мелатоніну. Декілька вишень допоможуть вам безперешкодно потрапити в чарівну країну снів. Склянка вишневого соку перед сном допомагає швидше заснути. Справа в тому, що вишня підвищує рівень мелатоніну в організмі.
Волоські горіхи
Завдяки наявності магнію у складі, ядра волоського горіха сприяють заспокоєнню нервової системи людини, знімають стрес та втому, нормалізують сон. Волоський горіх - криниця триптофану - амінокислоти, задіяної у виробництві необхідного для здорового відпочинку рівня серотоніну і мелатоніну, гормонів, що відповідають за біологічний годинник і почуття часу.
Мигдаль
Декілька горішків мигдалю перед сном вирішать проблему довгого засинання. Мигдаль – цінне джерело магнію, Додавання горіхів мигдалю в раціон подарує якісний сон. Мигдаль є відомими ліками проти головного болю.
Молоко та йогурт
Продукти з коров'ячого молока - чудове джерело кальцію, а крім того, в молочних продуктах міститься амінокислота триптофан, яка потрібна для вироблення мелатоніну. Так що склянка теплого молока або чашка йогурту — і гарний сон вам забезпечений.
САЛАТ ЛАТУК
Цей легкий салат – незамінний інгредієнт для тих, хто бореться із безсонням. Лактукарій – речовина, на яку багатий латук, використовується в медицині як седативна та знеболювальна. Рослину вживають у сирому вигляді, або заварюють як чай. Для здорового сну існує простий рецепт: візьміть чотири листочка латука і пучок листя м'яти для надання смаку, залийте окропом і настоюйте протягом 15 хвилин. Салатний чай перед сном допоможе розслабитися та швидко заснути.
ТУНЕЦЬ
М'ясо морської риби тунця містить корисні мікро та макроелементи, кальцій, магній, залізо, йод, вітаміни групи А та В. У морській рибі безліч вітаміну В6, який відповідає за вироблення в організмі людини серотоніну та мелатоніну.
РИС
Значно скоротить час, необхідний для засинання, білий рис, продукт із високим глікемічним індексом. Австралійськими вченими шляхом експериментів доведено, що при вживанні продуктів з високим глікемічним індексом підвищується рівень триптофану. Цей білок необхідний організму для виробництва серотоніну, що спонукає до сну. Люди, у вечірньому раціоні яких є страви з рису, набагато швидше засинають.
Сири
Декілька скибочок сиру (близько 20 грамів), за півгодини до сну допоможуть спати краще та бачити гарні приємні сни. Справа, знову ж таки, у вмісті амінокислоти триптофан, яка необхідна для гарного сну та зниження рівня стресу. Також для вечері добре підходить звичайний кисломолочний сир.
ЛИСТЯ КАПУСТИ
Зелені листові овочі, такі як капуста, багаті на кальцій, який допомагає використовувати триптофан для виробництва мелатоніну. Шпинат і гірчиця також є цінними джерелами кальцію.
Курячі яйця
Яйця багаті білком, який позитивно впливає на сон. Він також допомагає боротися з кислотним рефлюксом та печією, які заважають спати.
Мед
Цукор, що міститься в меді, трохи піднімає рівень інсуліну, що дозволяє амінокислоті «триптофан», що також міститься в цьому солодкому продукті, краще проникати в мозок і сприяти хорошому сну.
Їжте не більше однієї чайної ложки натурального меду перед сном.
РОМАШКОВИЙ ЧАЙ
Допоможе поринути в сон і зняти втому, що накопичилася.
Ароматний чай розслаблює м'язи, заспокоює нервову систему, протидіє безсонню, панічним та тривожним станам. Седативна дія чаю пояснюється високим рівнем апігеніну – речовини, що позитивно впливає на головний мозок людини.
Спробуйте додати до щоденного меню кілька продуктів зі списку і незабаром помітите позитивний результат: сон стане глибшим, а вранці буде більше сил та енергії.
#сон #безсоння #якшвидкозаснути
Информация по комментариям в разработке