Jak przygotować się już teraz na „możliwy kryzys gospodarczy”
Od kilku lat wielu ekspertów ostrzega Nas przed nadciągającym, globalnym kryzysem.
Nie jest istotne jakim słowem jest to opisywane. Jedyni mówią kryzys, inni recesja czy jeszcze inni spowolnienie. Większość z nich, i słusznie opiera swoje opinie między innymi na rekordowych poziomach długu publicznego i prywatnego, ultra niskich stopach procentowych, nadmiernych wydatkach publicznych i ogromnej bańce mieszkaniowej w wielu krajach, która czasami przypomina tą z 2008 roku.
W obecnych czasach możliwe załamanie globalne potęguje dodatkowo epidemia COVID19, która już zaczyna zbierać swoje bezpośrednie żniwo w postaci chorych i zgonów ale również poprzez hamowanie gospodarki w wielu branżach. Na początek wyjaśnijmy sobie, że zjawisko kryzysu gospodarczego jest czymś naturalnym w gospodarce. Nie próbuję rozważać jego powodów w tym momencie oraz słuszności.
Kryzysy występują co jakiś czas i są zjawiskiem powtarzalnym.
W tym poradniku zebrałem szereg interesujących pomysłów na to jak powinien zachować się w czasie kryzysu przeciętny Kowalski.
Ten poradnik nie ma na celu wywoływanie paniki w Tobie a jedynie spowodowanie refleksji i zachęcenie do działania, które znacząco może obniżyć negatywne skutki każdego załamania gospodarczego czy kryzysu.
Głównymi objawami każdego spowolnienia gospodarczego, mam na myśli globalny kryzys jest stres finansowy powodowany u wielu osób wzrostem długu, utratą dochodów, bezrobociem lub utratą majątku. Takie sytuacje każdorazowo doprowadzają do pewnego, czasowego spustoszenia społecznego, stagnacji, pesymizmu. Te z kolei prowadzą do: problemów zdrowotnych takich jak stres, lęk i depresja, nadużywanie środków odurzających, alkoholizm, przemoc w rodzinie, rozpad związków.
Według wielu badań podczas wielkich kryzysów gospodarczych i bezpośrednio po ich ustąpieniu zaobserwowano wyraźny wzrost wskaźnika samobójstw, szczególnie w krajach europejskich i USA. To w tych państwach ciężko pogodzić się z sytuacją ludziom, którzy utracili czasami majątki gromadzone przez wiele dekad. W tym momencie wspomnę, może się ze mną zgodzisz, że jest to pięta achillesowa Naszego systemu edukacji, który w jakikolwiek sposób nie przygotowuje młodych ludzi na możliwe i okresowe zjawisko kryzysu. Nie tłumaczy, że jest ono czymś naturalnym. Po prostu jesteśmy wiecznie uczeni, że wszystko rośnie ale nikt nie wspomina, że żadne drzewo nie rośnie do nieba a wszelkie procesy na świecie i w naturze są jedną sinusoidą. Mają swoje wzrosty i spadki.
Reasumując, to Ty musisz ostatecznie przyjąć odpowiedzialność za siebie, swoich bliskich i Waszą sytuację ekonomiczną. Nie możesz polegać na rządzie, bo żaden rząd Cię nie uratuje.
Więc co Ty możesz zacząć robić już teraz, jak możesz się przygotować a nawet jak możesz również wykorzystać ewentualny kryzys na swoją korzyść?
Krok 1: Wykorzystaj historię
Najlepszą radą jaką mogę Ci teraz dać będzie powiedzenie „miej nadzieję na najlepsze, ale przygotuj się na najgorsze”. W Polsce tak naprawdę od blisko 3 dekad nie odczuliśmy większego kryzysu czy spowolnienia gospodarczego. Nawet ostatni kryzys finansowy z 2008 roku obszedł się z Nami jakoś delikatnie, stąd większość Polaków nie ma pojęcia, jak złe warunki ekonomiczne mogą Nas dotknąć w nadchodzącym kryzysie gospodarczym
[pozostała część artykułu na stronie - linki poniżej]
Certyfikowane szkolenia online - https://bit.ly/2KBPz6U
Więcej o twórcy na stronie - http://bit.ly/2ZwbhvZ
#OSINT #Bezpieczeństwo #Anonimowość
#InformatykaSledcza #CyfroweKompetencje
#Kryzys #Gospodarczy #Recesja
Информация по комментариям в разработке