Jak powstają NACZEPY Wielton? - Fabryki w Polsce

Описание к видео Jak powstają NACZEPY Wielton? - Fabryki w Polsce

Jak powstają naczepy Wielton? Produkcja naczep to specjalność fabryki Wielton z Wielunia, której to jest poświęcony dzisiejszy materiał. Firma powstała w 1996 roku i od lat zajmuje się produkcją naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych.

Jak wygląda produkcja naczep? Najpierw przygotowywane są podzespoły konstrukcji urządzeń, spawane są ramy produktów, elementy modułu są łączone, aby mogła powstać z tego rama naczepy. Dział montażu skrzyń odpowiedzialny jest za przygotowanie materiałów i połączenie ich w jedną całość. W taki sposób powstaje gotowy produkt.

Czym są skrzynie aluminiowe? Dla jakich firm dedykowane są naczepy firmy Wielton? Jak stworzyć konstrukcję naczepy? Jak wygląda spawanie elementów naczep? Jak wygląda proces malowania naczepy?
Odpowiedzi znajdziesz w materiale!

Wybierz się w fascynującą podróż po procesach technologicznych oraz produkcyjnych i odwiedź razem z nami wszystkie fabryki w Polsce!

00:00 Wprowadzenie
00:44 Magazyn blach i profili stalowych
02:31 Łączenie elementów modułu i spawanie
03:40 Montowanie skrzyń
04:40 Lakiernia - czyszczenie i lakierowanie powierzchni
06:04 Montaż końcowy i diagnostyka naczepy

Zobacz, co u nas słychać 👇

➡️ Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

➡️ LinkedIn: http://bit.ly/3m4NlKH

➡️ Portal Fabryki w Polsce: https://fabrykiwpolsce.pl

➡️ Kontakt: [email protected]

#fabrykiwpolsce #jakpowstaje #polskiefabryki

-

W hali przygotowania produkcji powstają podzespoły konstrukcji urządzeń. Profile stalowe cięte są na odpowiednią długość. W dziale prefabrykacji spawane są ramy wszystkich produktów. Na tej linii przygotowywane są belki. Średniki po wycięciu transportowane są na stanowiska spawalnicze gdzie łączone są z pasami górnym i dolnym.

Zaobserwujemy również pracę robota łączącego już elementy modułu, który będzie stanowił część ramy wywrotki. Tak przygotowane konstrukcje należy teraz połączyć, by w ten sposób powstała rama naczepy.

Przeniesiemy się również do wydział montażu skrzyń. Powstają tu m.in. skrzynie stalowe tylnozsypowe, te które zostaną osadzone na ramach lub będą ciągnięte przez samochód. Skrzynia składa się z podłogi, ścian bocznych, ściany przedniej oraz klapy.
Na pierwszych stanowiskach roboty przygotowują podłogę oraz ściany.

Te przekazywane są następnie na stanowisko gdzie elementy są ze sobą łączone. Teraz trzeba je dokładnie zespawać. W zakładzie przygotowywane są także skrzynie aluminiowe.

Wykorzystywane będą do transportu lżejszych materiałów. Ich główną zaletą jest niższa waga, co przekłada się na bardziej ekonomiczny transport. Ściany wykonywane są z paneli aluminiowych.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке