Mangalice, mobilny kurnik i mercedes wśród wszystkich jajek (Lubuskie Angusowo)

Описание к видео Mangalice, mobilny kurnik i mercedes wśród wszystkich jajek (Lubuskie Angusowo)

W obszernych rozmowach na temat rolnictwa, obejmujących hodowlę zwierząt gospodarskich, zdrowie, etykę i społeczeństwo, Tomasz Jakiel, rolnik regeneratywny z Lubuskiego Angusowa, prezentuje stado swoich 30 świń rasy Mangalica, omawia ich warunki życia na swojej farmie oraz podaje cel, kryjący się za ich hodowlą. Następnie omawia infrastrukturę wodną, przechowywanie zbóż oraz transport po farmie. Pokazuje mobilny kurnik, który sam zaprojektował, opisując różnice między swoimi praktykami a praktykami konwencjonalnego rolnictwa. Argumentuje, że jego metody hodowli kur i produkcji jajek są lepsze dla natury, dobrostanu zwierząt i zdrowia ludzi. Dodatkowo opisuje swoją filozofię rolniczą, która została zainspirowana naukami amerykańskiego rolnika Joela Salatina, który promuje budowanie zdrowych gleb i lokalnych ekosystemów poprzez inteligentne zarządzanie zwierzętami na pastwiskach, bez użycia sztucznych nawozów, chemicznych oprysków czy ciężkiego sprzętu związanego z konwencjonalnymi technikami rolniczymi. Pokazuje również swoją produktywną uprawę warzyw w tunelu, w którym gleba kiedyś była piaszczystym terenem, ale została wzbogacona poprzez pozostawienie tam kur zimą. Wyraża także swoje poglądy na wiele złożonych kwestii, takich jak żywienie, dotacje rolnicze i biznes rolniczy.

Lubuskie Angusowo to małe gospodarstwo powstałe w 2014 roku w województwie lubuskim, w okolicach Zielonej Góry. Na 18 hektarach, całkowicie ogrodzonych, Tomasz Jakiel i jego rodzina hodują bydło rasy Angus Czerwony (obecnie 29 sztuk matek wraz z bykiem i cielętami), małe stado krów mlecznych ras Jersey i Polska Czerwona, stado świń Mangalic, kozy i króliki. Rodzina państwa Jakiel chowa również kury nioski, które utrzymują w specjalnych kurnikach na kołach zwanych jajowozami lub też z języka angielskiego egg mobile. W okresie wegetacyjnym na pastwiskach farmy Lubuskie Angusowo Tomasz chowa brojlery pastwiskowe. Co ich wyróżnia na tle podobnych obszarowo gospodarstw? Ich podejście do rolnictwa a szczególnie do hodowli zwierząt. Nie używają skomplikowanych maszyn, nie mają traktora a do transportu beli na pastwisku używają starej ładowarki firmy Atlas, którą pieszczotliwie nazwali Złomek. Wiele zadań związanych z użyźnianiem gleby na ich farmie zlecają zwierzętom, które przez właścicieli farmy traktowane są z szacunkiem jak ich pracownicy. To one roznoszą nawóz, orzą, jeśli jest to wymagane, zbierają plony itd. Na ich pastwiskach stosują kontrolowany wypas, z angielskiego zwany MOB grazing. Używają drobiu w chicken traktorach do nawożenia gleby, a świń mangalic do plewienia i orania. Gospodarstwo jest rodzinnym biznesem Tomasza i Kariny, ale również ich planem emerytalnym. Z wykształcenia Tomasz jest inżynierem telekomunikacji i do tej pory miał okazję pracować z takim wielkimi holdingami w branży jak T-Mobile (dawniej Era), Nokia, Ericsson, Telefonica czy Vodafone, Karina jest pielęgniarką z wykształcenia, jednak to z branżą produkcji najwyższej jakości żywności widzą swoją i ich rodziny przyszłość.

Więcej informacji o Lubuskim Angusowie znajdziesz pod tymi linkami:
YouTube -    / @lubuskieangusowo  
Facebook - http://bit.ly/39Kfj9h

-------------------------

👉 Ten film powstał NIEZALEŻNIE od jakiegokolwiek wsparcia biznesowego, rządowego, politycznego lub instytucjonalnego. 🙏 Jeśli cenią Państwo moją pracę, zachęcam do przekazania darowizny, by wesprzeć kanał. Pomóż mi kontynuować pracę!

🙌 Zostań Patronem! https://patronite.pl/RamseyUnited

💪 Też można kliknąć „Wesprzyj” lub „Podziękuj”! 👉    / @ramseyunited  

🏦 Dane do przelewu bankowego:
Producent: Ramsey United
nr konta: PL 41 1160 2202 0000 0004 5268 3449
Tytuł przelewu: Darowizna na film dokumentalny
Bank Millenium SWIFT code: BIGBPLPW

💰 PayPal: [email protected]

🎥 Produkcja Ramsey United, 2023.

@   / ramseyunitedproductions  
@   / ramsey_united_pl  

#rolnictwo #lubuskie

Комментарии

Информация по комментариям в разработке