Власна справа: Пошук бізнес-ідеї - 4

Описание к видео Власна справа: Пошук бізнес-ідеї - 4

Будь-який успішний бізнес починається з головного - з бізнес-ідеї. Але не всі ідеї можуть лягти в основу прибуткового бізнесу. Ви, мабуть, чули вираз “ідея на мільйон доларів”. Підприємець - людина, що вирішує проблеми інших або закриває їхні потреби і отримує прибуток. Отже, життєздатна бізнес-ідея - це та, що гарантує продажі ваших товарів або послуг і забезпечує вам прибутки.
Деякі люди здатні генерувати бізнес-ідеї інтуїтивно. Про таких кажуть “вроджений підприємець”, або бізнес-геній. Але таких людей - тільки 5% від населення планети.
Хороша новина - генерувати блискучі бізнес-ідеї можна навчитися.
Давайте розглянемо кілька методів.
У кожної людини є хобі, захоплення і таланти. Те, чому ви готові приділяти час і увагу, витрачати на це гроші і пишатися результатами. Створити бізнес довкола улюбленої справи - один з найпоширеніших варіантів генерування бізнес-ідей
Наприклад, ви захоплюєтеся рукоділлям, плетете спицями і гачком. Ви можете продавати свої вироби через Інстаграм, або виконувати їх на замовлення. Але ми знаємо, що для цього хобі потрібна пряжа і інструменти. Чому б не створити інтернет-магазин для колег-рукодільниць?
Часто людям потрібні майстер-класи, де б їм докладно розповідали, як сплести ту чи іншу річ. Ідея власного ютуб-каналу із можливістю заробити гроші на контенті з'являється автоматично.
А ще можна робити підбірки зі схемами плетіння і відеоуроками і робити розсилку передплатникам.

Як бачите, довкола хобі, захоплень і талантів виникає не одна бізнес ідея, а одразу декілька. Ви просто уявляєте, чого б ви хотіли на місці ваших клієнтів і колег по хобі.
Другий метод генерування бізнес-ідей - спосіб спостереження. Спостерігайте за людьми, що вас оточують і відмічайте: із якими проблемами вони стикаються або які незакриті потреби мають? Як покращити те, що є? Записуйте ідеї, що приходять вам в голову.

Наприклад, ваша бабуся має дачу і захоплюється вирощуванням овочів на власній ділянці. Ви, мабуть, помічали, що кожної весни в неї на підвіконні з'являються лотки із розсадою. І, можливо чули, що якби вона мала більше підвіконь, то вирощувала б набагато більший врожай.
Як допомогти бабусі? Зробити стелаж з підсвіткою, на який вона зможе вмістити усе, що забажає. А потім пропонувати цей товар іншим любителям вирощувати органічні продукти власними руками.
Третій спосіб генерування бізнес-ідей - інноваційний. Просто помрійте. Уявіть: «якби я тільки мав»… що вказує на потребу чи бажання отримати товари чи послуги, що відсутні чи важко їх отримати.
Зізнайтеся, було б чудово діставатися на навчання не пішки або наземним транспортом, а прилітати? Це мрія багатьох людей у світі. На сьогодні у декількох країнах інженери презентували персональні портативні геолікоптери. Такі собі повітряні велосипеди. Тобто - створили те, чого не існувало раніше. А про що мрієте ви?
Четвертий метод генерування бізнес-ідей - відгук на тренди або проблеми/вікна можливостей.
Ми усі пережили удари по українській енергосистемі і відключення світла. Тобто - усе населення України одночасно зіткнулося із величезною проблемою. Які бізнес-ідеї виникли внаслідок цих подій?

Пам'ятайте - тренди довго не живуть. Тому потрібно дуже швидко встигати заробити на цій хвилі. Коли ви бачите, що виник новий тренд - проводьте невідкладний мозковий штурм.
І, нарешті, метод дослідження ланцюгів доданої вартості. Звучить складно, але насправді це - один з найпростіших способів. Ми вивчаємо усі процеси якогось бізнесу, послідовно малюємо їх на одному листі. І аналізуємо: де у процесах розриви і слабкі місця? куди ми можемо “вклинитися”із нашою пропозицією?

...

Відео-публікацію підготовлено ЗРНГО "Волинський ресурсний центр"в рамках проєкту «Зміцнення спроможності закладів ПТО покращувати адаптованість молоді до потреб ринку праці в період війни шляхом розвитку підприємницьких навичок», що стало можливим завдяки Програмі EU4Skills: Кращі навички для сучасної України за фінансової підтримки GIZ.

Думки та позиції наведені в цьому відео не відображають офіційну позицію донорів.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке