Клуб бібліофагів в Урбані. «Квітнева відьма» Майґуль Аксельссон

Описание к видео Клуб бібліофагів в Урбані. «Квітнева відьма» Майґуль Аксельссон

Читання – процес творчий. Прочитана книжка, як отриманий електрозаряд, хоче жити далі, передаватись від людини до людини, вмикати обмін думками й змінювати освітлення в навколишньому пейзажі. А на таку післядію (без якої «заряд» іде в землю й література неминуче занепадає) потрібна своя, окрема інфраструктура.

Тож у 2021-му році стартує спільний проєкт громадського простору Urban Space 500 та видавництва «Комора», в межах якого Оксана Забужко з приятелями-«бібліофагами» буде говорити про наперед обрану «книжку місяця».

24 вересня, о 19:00, Клуб бібліофагів в Урбані збереться, щоб обговорити неабияку книжку – пристрасний, потужний і глибокий роман Майґуль Аксельссон «Квітнева відьма». Саме за цей роман авторка 1997 року отримала шведську Премію ім. Авґуста Стріндберґа (Augustpriset)

…Прикута до ліжка Дезіре терпить епілептичні напади, що руйнують її тіло, і водночас відточує свій талант. Вона — квітнева відьма, і її мандрівна душа стежить за трьома своїми зведеними сестрами, переконана, що котрась із них вкрала призначене їй життя. Кожна з прийомних сестер ховає у собі порожнечу, яку не здатна заповнити ні родиною, ні кар’єрою, ні алкоголем чи коханцями. Роками вони тягнуть за собою болісний зв’язок, який до кінця не усвідомлюють, аж поки таємничі листи не зводять їх докупи. Квітнева відьма виконує свій план помсти й підштовхує сестер одну до одної, наче фігурки у химерній грі. Чи можуть сестри і всі решта, задіяні в цій історії, сподіватися хоч на якесь звільнення?

Подія транслюватиметься наживо платформою 211 Floor, тому кожен охочий зможе долучитися до обговорення, написавши в коментарях свій відгук або запитання за темою засідання, на яке учасники дадуть відповідь просто під час події. Щоб поставити запитання, необхідно авторизуватися на платформі.

Оксана Забужко — письменниця, авторка двадцяти книжок різних жанрів (поезія, проза, есеїстика, критичні студії). Твори Оксани перекладено у понад двадцяти країнах світу, екранізовано, інсценовано і покладено на музику. Лауреатка численних престижних премій та нагород, остання з яких — премія Центральної і Східної Європи Ангелус за найкращий роман року, виданий польською мовою («Музей покинутих секретів», 2013).

Комментарии

Информация по комментариям в разработке