Первинні документи ФОП 2 група ● Бухгалтер Zrobleno

Описание к видео Первинні документи ФОП 2 група ● Бухгалтер Zrobleno

Чи потрібна #Первинка для #ФОП другої групи❓ Відповідно до законодавства, ФОП на 2 групі єдиного податку можуть продавати товари підприємствам, ФОПам на будь-якій системі оподаткування, а от надавати послуги, у тому числі побутові, можуть тільки населенню і єдинникам —підприємцям і юрособам.

Ще відео на цю тему:
👉 Бухгалтер на первинку →    • Бухгалтер на первинку ● Первинні доку...  
👉 Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ →    • Консультація бухгалтера для ФОП та ТО...  

🕒 0:00 — Вступ #Zrobleno
🕒 0:10 — З ким може працювати ФОП 2 групи
🕒 1:22 — Які є первинні документи
🕒 2:06 — Навіщо потрібні первинні документи
🕒 3:14 — Скільки зберігати первинку та які штрафи

❗️ Консультація Бухгалтера
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻‍💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/

На спрощеній системі ведуть лише облік доходів — це вся ваша готівкова і безготівкова виручка. З 2021 року вести книгу обліку доходів не обов'язково, але це не означає, що облік не потрібно вести взагалі. Можна це робити у довільній формі, у зручному для вас форматі, у паперовому або електронному вигляді, записувати отримані доходи.
При складанні звітності потрібно спиратися на первинні документи бухгалтерського обліку.
Якщо буде перевірка, податківці мають право вимагати у вас документи, які підтвердять дані в декларації, оскільки цифра доходу в книзі не підтверджує – за яким видом діяльності отримано дохід та за якою ставкою він повинен обкладатися.
Отже, що ж є первинними документами для ФОП на 2-ій групі?
До них можна віднести:
- товарні чеки з оплати товару та квитанції (акти) з оплати послуг, при отриманні оплат готівкою;
- банківську виписку при оплаті безготівкою. Тоді додаткові платіжні документи ФОП не виписує. При цьому зверніть увагу, що роздруківки з клієнт-банку буде недостатньо, перевіряючим потрібен оригінал, тобто виписка, завірена «мокрими» печатками банку.
Саме такі документи підтверджують, за що отриманий дохід і чи може такий дохід обкладатися єдиним податком. При цьому діяльність, від якої отримано дохід, повинна відповідати КВЕДам, зазначеним у свідоцтві єдиного податку. В інакшому випадку підприємця можуть позбавити права перебувати на єдиному податку. При відсутності документів, що підтверджую отримання доходу від діяльності, зазначеної у свідоцтві, податкова може зобов’язати обкласти такий дохід ПДФО за ставкою 18%.
Якщо ФОП продає товар, то потрібно пильну увагу приділяти відповідності товару, що продається, тому товару, який був закуплений. Якщо при перевірці виявиться, що ФОП продає товар, який не купував і по ньому немає документації, тоді доведеться пояснювати звідки той товар з’явився.
В ідеалі потрібно зберігати всю первинну документацію. Вона знадобиться, як мінімум для управлінського обліку. ФОП зможе порахувати свої витрати, підтвердити покупку, повернути бракований товар постачальнику, зможе зробити звірку з постачальниками.
Також первинна документація ФОП 2021 може знадобитися у тому випадку, коли податкова анулює реєстрацію єдинником за невеликі борги, а ФОП дізнається про це випадково через півроку-рік. Тоді доведеться підтверджувати свої витрати, щоб не платити 18% ПДФО і 1,5% військового збору з усього отриманого доходу, оскільки весь цей час ФОП перебував на загальній системі оподаткування.
Як довго потрібно зберігати первинку?
Термін зберігання первинки становить не менше 1095 днів з моменту подання податкової звітності, для складання якої використовуються ці документи.
Які можливі штрафи за відсутність первинки?
Штраф за неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат становить від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів громадян, за повторне порушення протягом року – від 5 до 8.
Штраф за відсутність первинних документів або ненадання оригіналів документів контролюючому органу становить 1020 гривень, при повторному порушенні протягом року – 2040 грн
Отже, зберігати первинку чи сподіватися на долю - вирішувати лише ФОПу.
#Бухгалтер зроблено

Комментарии

Информация по комментариям в разработке