Jak powstaje folia stretch? - Fabryki w Polsce

Описание к видео Jak powstaje folia stretch? - Fabryki w Polsce

Logistyka, codzienny transport tysięcy towarów i produktów ich transport niemożliwy bez jednej niepozornej, ale jakże ważnego elementu:

Produkcją foli zajmuje się polska firma ze Świebodzic. W zakładzie firmy Cast produkowana jest folia, której folia wykorzystywana jest w sklepach i hurtowniach w całej Europie.

Folia produkowana jest w ekstruderze – ogromnej maszynie, która pracuje niemal bez przerwy przez 354 dni w roku. Surowcem z którego powstaje folia jest granulat:

W ekstuderze granulat jest podgrzewany i uzyskuje płynną postać. Po drodze usuwane są wszelkie zanieczyszczenia.
Następnie polietylen w płynnej postaci równomiernie rozprowadzany jest na głowicy wytłaczarki.
To co widzimy to już jest folia. Jednak jest ona jeszcze na tyle rozgrzana, że gdybyśmy chcieli jej dotknąć to naruszylibyśmy jej strukturę.

Elektrody rozmieszczone na brzegach cylindra przewodzą prąd o napięciu 20kW, dzięki niemu folia dociskana jest do cylindra.
Po przejściu przez linię krzepnięcia folia zmniejszy swoją temperaturę z 260 do 20 stopni Celsjusza i uzyska postać stałą.
Skaner monitoruje profil produkowanej foli i przesyła dane do komputera, dzięki temu parametry wytłaczarki mogą być na bieżąco korygowane.
Folia trafia na system rolek, które odpowiedzialne są za jej równomierne ułożenie i naciągnięcie. Nierówne brzegi odcinane są przez system noży. Ścinki zostaną odzyskane i wykorzystane przy ponownej produkcji.
Aby uzyskać standardową wielkość rolki, folię musimy podzielić na trzy części.
Żeby zachować ciągłość produkcji nawijane rolki muszą wymieniać się jak naboje w rewolwerze.

Mamy zatem gotową folię. Ale to jeszcze nie koniec produkcji.

Ile, jak dużo jak bardzo są znaczacy, z malych swiebodzic trafia na cala europe. Podsumowanie że oprócz tego robia jeszcze mini rolki i folie metalaine ncn

W zakładzie Cast produkowane są również tuleje na które nawijana jest folia.
Najpierw krążki papieru rozwijane są przez system odwijaków, rozwinięte paski trafiają na klejownik gdzie nakładana jest na nie odpowiednia ilość kleju.
Następnie paski papieru pod odpowiednim kątem układane są na tulei, gdzie są ściskane i sklejane.

Zwinięte i sklejone paski tworzą już rolkę, która trafia do nożownika – tu system 5 noży tnie tuleje na odpowiednie długości.
To jednak nie wszystko, zanim rolki będą gotowe muszą przejść jeszcze jeden etap - na 24 godziny trafiają do suszarni gdzie dzięki obniżeniu ich wilgotności do 7 – 8 % staną się trwalsze i wytrzymalsze.

Podczas godziny w firmie Cast powstaje około tony foli stretch, a miesięczne zużycie prądu w firmie jest takie jak całe 23-tysięczne miasto.

Dziś, dzięki wizycie w firmie Cast przekonamy się jak wygląda produkcja tego typu foli.


W firmie Cast z niewykorzystanych materiałów wytwarza się regranulat. Służy do tego osobna linia produkcyjna. Miesięcznie firma jest w stanie odzyskać nawet do 40 ton surowca.

Firma specjalizuje się również w produkcji nowoczesnej foli prestretch ncn – do której doklejona jest specjalna siatka zabezpieczająca.

Oprócz standardowych półmetrowych rolek foli zakład produkuje również takie mini rolki. Folia podobnie jak wcześniej jest cięta i nawijana. Jednak jej długość to najczęściej około 10 centymetrów.

--
Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
--
Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Fabryka sprężyn samochodowych - Fabryki w Polsce
Jak wykorzystuje się ZUŻYTE OPONY? - Fabryki w Polsce
Jak powstają wiertła i frezy? Fabryki w Polsce
Jak produkowane są blachy i taśmy z aluminium? - Fabryki w Polsce

Комментарии

Информация по комментариям в разработке