Darius Antanaitis – apie kovą tarp Izraelio ir Libano grupuotės „Hezbollah“ ir ukrainiečių puolimą

Описание к видео Darius Antanaitis – apie kovą tarp Izraelio ir Libano grupuotės „Hezbollah“ ir ukrainiečių puolimą

Suintensyvėjo kovos tarp Izraelio ir Libano grupuotės „Hezbollah“, tačiau nei viena, nei kita pusė to nevadina karu. Pasaulį supurtė žinia, kad vienu metu detonavo keli tūkstančiai Libano grupuotės „Hezbollah“ naudojamų pranešimų gaviklių, nužudydami arba sužeisdami su šia grupuote siejamus asmenis. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad dėl ukrainiečių puolimo Rusijos pasienio Kursko srityje nuo fronto buvo nukreipta 40 tūkst. Rusijos karių. V. Zelenskis JAV susitiks su Joe Bidenu, Kamala Harris ir Donaldu Trumpu.

Šiuos ir kitus svarbiausius pasaulio įvykius komentuoja karybos ekspertas, atsargos majoras Darius Antanaitis. Jį kalbina žurnalistas Vytautas Markevičius.

Praėjusį savaitgalį ypač suintensyvėjo kovos tarp Izraelio ir Libano grupuotės „Hezbollah“, tačiau nei viena, nei kita pusė to nevadina karu. Libano „Hezbollah“ vadovo pavaduotojas Naimas Qassemas pareiškė, kad jo grupuotė išgyvena naują etapą kovoje su Izraeliu: „Įžengėme į naują etapą, t. y. į atvirą sąskaitų suvedimą su Izraeliu.“ Ką tai galėtų reikšti?

„Visų pirma negali valstybė pasakyti, kad dabar kariauja su kažkuo arba perėjo į karo būseną. Tai reiškia, kad visa valstybė turi būti karo būsenos, arba tam tikri įstatymai turi būti suspenduoti, arba tam tikros papildomos galimybės ar agentūros turi būti įgalintos tai daryti. Todėl, kai sakoma, kad yra karas, bet be karo, tai reiškia, jog valstybė tiesiog nepersitvarko į karo būseną, o tik kalba apie naują etapą.

Naujas etapas yra gana paprastas Izraelyje, kuris veikiausiai sunaikino teroristinę grupuotę „Hamas“ Gazos Ruože. Tuo metu „Hezbollah“, remiama Irano, toliau plėtoja agresyvius veiksmus prieš Izraelį. Dauguma „Hezbollah“ vadeivų yra sužeisti arba nužudyti, ir, be abejo, „Hezbollah“ nori parodyti, kad kažką gali, kažką daro“, – komentuoja D. Antanaitis.

Karybos eksperto teigimu, iš vienos pusės, tai tėra retorika, iš kitos – kažkokie veiksmai. „Tačiau „Hezbollah“ turi gana ribotą galimybę veikti, nes ji, nors remiama Irano, veikia Libane. Tuo metu Libanas gauna milžinišką paramą iš Jungtinių Valstijų ir net Europos Sąjungos. Šiais metais ES Libanui skyrė milijardo eurų paramą. Todėl jeigu „Hezbollah“ norėtų pasakyti, kad dabar vykdo karą su Izraeliu, tai, be abejo, grupuotė tokiais pareiškimais statytų į pavojų bet kokią paramą iš civilizuoto pasaulio Libanui“, – sako D. Antanaitis.

Praėjusią savaitę pasaulį supurtė žinios, kad vienu metu detonavo keli tūkstančiai Libano grupuotės „Hezbollah“ naudojamų pranešimų gaviklių, nužudydami arba sužeisdami su šia grupuote siejamus asmenis. „Hezbollah“ šios operacijos įgyvendinimu apkaltino Izraelį.

„Visų pirma mes nežinome, ar tai padarė Izraelis. Nėra jokių įrodymų – yra tiktai retorika, tiktai kaltinimai. Tiktai žodis, žodžių mūšis. Tačiau, be abejo, norėtųsi tikėti mistifikuota „Mossad“, arba Izraelio slaptosios tarnybos, veikla. Iš kitos pusės, jeigu žiūrėtume iš karo teisės, tai bet koks sprogmuo, kuris gali atrodyti kaip žaislas, yra uždraustas. Noriu pabrėžti – kai kalbame apie paslėptus sprogmenis, mes kalbame apie žaislus, ir tokie dalykai yra uždrausti. Būtent dėl to, kad vaikai negalėtų pasinaudoti ir būti sužeisti.

Pavyzdžiui, rusai Ukrainoje ir Afganistane labai dažnai naudoja žaislus – užminuotus žaislus. Jeigu kalbame apie pranešimų gaviklius arba tam tikrą daiktą, kuris gali priklausyti konkrečiam asmeniui, tokiu atveju, be abejo, kad naudoti galima, nes yra karo teisė, bet taip pat yra ir pilkoji zona, vadinamoji „grey“ zona. Kai vykdomi veiksmai ne tarp kariuomenių, bet tarp slaptųjų tarnybų kaip šiuo atveju, kai buvo užminuoti gavikliai, kurie priklauso konkrečiam asmeniui, ir tik konkretus asmuo galėjo juos panaudoti, tokie atvejai priskiriami pilkajai zonai, t. y. kai nei leidžiama, nei draudžiama“, – aiškina D. Antanaitis.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pareiškė, kad dėl ukrainiečių puolimo Rusijos pasienio Kursko srityje nuo fronto buvo nukreipta 40 tūkst. Rusijos karių. „Mums jau pavyko į šią teritoriją nukreipti apie 40 tūkst. Rusijos karių. Mūsų veiksmai tęsiasi“, – sakė V. Zelenskis savo kasdieniame kreipimesi. Ką reiškia šis taktinis manevras?

„Aš drįsčiau teigti, kad tai jau nebe taktinis, o operacinis manevras. Tai, ką dabar matome, t. y. kai metami dideli pajėgumai, kai rusai nukreipė 40 tūkstančių savo karių iš Ukrainos Kursko link, yra labai nedidelis skaičius, nes pagal viešus šaltinius ukrainiečiai perkėlė į Kurską nuo penkių–šešių brigadų. Viena brigada paprastai yra apie 5 tūkst. žmonių. Jeigu padauginsime 5 tūkst. iš penkių, gausime 25 tūkst.

Tam, kad rusai įvykdytų normalų puolimą arba kontrpuolimą, jie turi turėti apie 100–120 tūkst. karių. Todėl manevras, kurį dabar padarė Putinas, yra daugiau dėl akių, rusai tiesiog nebeturi pajėgumų, kad galėtų kontratakuoti“, – įsitikinęs karybos ekspertas.

Daugiau: https://www.bernardinai.lt/d-antanait....

Комментарии

Информация по комментариям в разработке