Dzika róża - właściwości i przepis na syrop z dzikiej róży | Lato w kuchni z Naturalnie o Zdrowiu

Описание к видео Dzika róża - właściwości i przepis na syrop z dzikiej róży | Lato w kuchni z Naturalnie o Zdrowiu

Jakie właściwości ma dzika róża i jak zrobić leczniczy syrop z płatków dzikiej róży? Odpowiada Magdalena Wojciechowska-Budzisz.
#latowkuchni #dzikaróża #naturalnieozdrowiu

Dowiedz się więcej: https://naturalnieozdrowiu.pl/dzika-r...

Mamy to szczęście, że nasza ekspertka w temacie medycyny naturalnej i homeopatii, Magdalena Wojciechowska-Budzisz, chętnie dzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. My z ogromną radością z tego korzystamy i zapraszamy Was na kolejny odcinek z cyklu „Naturalnie o Zdrowiu w kuchni”.

Czy wiesz, że dla Rzymian dzika róża była symbolem dyskrecji? Jeśli podczas spotkania nad stołem wieszali gałązkę dzikiej róży, oznaczało to, że rozmowa uczestników musi zostać utajniona – wszystko o czym mówiono pozostawało tylko w gronie osób, które się spotkały.

Dzika róża to symbol kobiecości. Płatki dzikiej róży służą zarówno kobiecemu zdrowiu, jak i urodzie. Z dzikiej róży, która aktualnie kwitnie (i pachnie obłędnie) możemy zrobić domowe kosmetyki oraz przetwory.

Napar z pączków dzikiej róży jest świetnym remedium na bolesne miesiączkowanie oraz wszelkie dolegliwości skurczowe, na wzdęcia oraz na inne bóle związane z brzuchem (obejrzyj cale video). Wykazuje działanie uspokajające oraz kojące skołatane nerwy także w trakcie PMSu.

Jak zrobić syrop z płatków dzikiej róży? [PRZEPIS]

Do słoika wkładamy sporą ilość płatków z dzikiej róży, szczelnie go wypełniając i ugniatając jak największą ilość płatków. Następnie zalewamy je płynnym naturalnym miodem i delikatnie mieszamy. Najlepiej do mieszania takiej mikstury użyć drewnianej, bambusowej lub szklanej łyżki. Do miodu z reguły unikamy używania łyżki metalowej. Po wymieszaniu jeszcze raz dociskamy płatki w słoiku i szczelnie zakręcamy. Pozostawiamy na 2 do 4 tygodni, po takim czasie możemy śmiało korzystać z miodowo-różanej mikstury zawsze, gdy tylko czujemy, że nasze gardło zaczyna boleć lub mamy inne symptomy przeziębienia.

Płatki dzikiej róży są doskonałym wspomagaczem leczenia na ból gardła, ponieważ mają właściwości antyseptyczne, antywirusowe, antybakteryjne. Z dzikiej róży możemy również zrobić konfiturę. Nie ma ona właściwości leczniczych, ale za to jest pyszna.

Dzika róża to także świetny surowiec w kosmetyce

Można z nich zrobić na przykład olejek różany, który jest prosty w wykonaniu. Szczelnie ułożone w słoiku (najlepiej z ciemnego szkła) płatki dzikiej róży zalewamy olejem, nasza ekspertka poleca olej ze słodkich migdałów. Zakręcony słoiczek z taką mieszanką zamykamy szczelnie i pozostawiamy w ciemnym miejscu na około 6 tygodni. Po tym czasie przecedzamy płatki i tak uzyskany olej przelewamy do wyparzonej ciemnej buteleczki. Do całej mieszkanki możemy dodać łyżeczkę witaminy E, która jest silnym antyutleniaczem i przedłuża świeżość olejku. Jest doskonały do leczenia skóry, łagodzi skórę, nawilża po lecie. Co ciekawe fajnie działa również na mięśnie i na przykład na zakwasy, wcierając go w bolące miejsce.

Więcej filmików z serii Lato w kuchni:

   • Arnika górska (arnica montana) - na c...  
   • Jaśmin - przepis na herbatę na trawie...  
   • Napar z lipy na kaszel, przeziębienie...  
   • Jak zrobić napar z lawendy na uspokoj...  
   • Dzika róża - właściwości i przepis na...  
   • Rumianek – na jakie dolegliwości pomo...  
   • Przepis na syrop z czarnego bzu - cza...  
   • Pokrzywa - jakie ma właściwości leczn...  
   • Przepis na syrop z pędów sosny | Lato...  
   • Mniszek lekarski - przepis na syrop (...  

Spodobało Ci się nasze video? Po więcej inspirujących treści oraz tekstów zapraszamy Was na nasze kanały👇

📍 SUBSKRYBUJ    / @naturalnieozdrowiu1491  

📍 Obserwuj nas na Instagramie:   / naturalnieozdrowiu_pl  

📍 Dołącz do nas na Facebooku:   / noznaturalnieozdrowiu  

📍 Wejdź na nasz portal: https://naturalnieozdrowiu.pl/

Комментарии

Информация по комментариям в разработке