Grejpfrut - jasna i ciemna strona jedzenia tego owocu

Описание к видео Grejpfrut - jasna i ciemna strona jedzenia tego owocu

Owoce to pożądane produkty w diecie, oczywiście w ilościach umiarkowanych, ale w dalszym ciągu stanowią podstawę racjonalnego żywienia. Warzywa i owoce (z przewagą warzyw) powinny stanowić ok. 1/2 codziennego talerza, co oznacza, że w codziennej diecie spokojnie możemy pozwolić sobie na ok. 200-300 g owoców. Ale pytanie: czy wszystkie owoce są bezpieczne? Dzisiaj chciałabym przyjrzeć się grejpfrutom, czy możemy zaliczyć je do tzw. „zdrowych” owoców, czy wręcz odwrotnie – mogą stanowić one zagrożenie? Pozdrawiam, dr Angelika Kargulewicz.

📷 MÓJ IG:
dr_angelika_kargulewicz

🎓 KRÓTKO O MNIE:
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wykładowca uniwersytecki nauk o żywieniu. Autorka prac poglądowych i oryginalnych z zakresu dietetyki i żywienia człowieka publikowanych w periodykach polskich i zagranicznych, w tym: „Experimental & Clinical Cardiology”, „European Review for Medical and Pharmacological Sciences”, „Annals of Agricultural and Environmental Medicine”, „Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry” (BMJ), „Przegląd Gastroenterologiczny”, „Archives of Medical Science”, „Polish Journal of Nutrition”, „Gastroenterologia Polska”, „Geriatria”, „Pielęgniarstwo Polskie”, „Forum Zaburzeń Metabolicznych”, „Nowiny Lekarskie”.

Tutaj można/było mnie spotkać: Poradnia Termedica, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Uniwersytet SWPS (kierunek Psychodietetyka) w Poznaniu, Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu, Stowarzyszenie Ludzi III Wieku Świerczewski Krąg oraz Wolontariat Wielkopolski.

Na co dzień prowadzę poradnictwo żywieniowe i edukację w zakresie optymalnego sposobu żywienia. Jestem redaktorką prowadzącą w redakcji czasopisma o zdrowym odżywianiu: „Food Forum”, autorką publikacji naukowych z zakresu dietetyki klinicznej i artykułów popularnonaukowych.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке